Битолчани на точак на снег и поларен студ

Февруари 15, 2021

 Некои битолчани не се откажуваат од своите велосипеди и во зимски услови, висока снежна покривка и поларни температури, како што имаме деновиве.

Низ улиците во Битола и на Широк Сокак, често мижат да се забележат битолчани на точак

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани