Расцуте црешата посадена во чест на Тоше Проески во Градскиот парк во Битола

Април 24, 2021

 

Во Градскиот парк во Битола расцуте една од  црешите посадени во чест на поп иконата Тоше Проески, кои беа засадени веднаш по неговата смрт. Иако беа 26 цреши, најверојатно оваа е последната  што се зачува што не се исуши. Црешите требаше да  потсетува на неговото големо дело.

Нема достапен опис

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани