„Зелено светло“ за обиколницата над Битола

Април 11, 2018

Инспекторот за државни патишта, Сашо Здравевски, во телефонски разговор рече дека од фирмата изведувач „Илинден“-Струга  го известиле дека се набавени нови семафори по кражбата на двата семафора во изминатата недела и прашање е на часови кога АМСМ ќе извести дека обиколницата е пуштена во сообраќај. Фотографии од новите семафори на обиколницата на својот фејзбук профил објави градоначалничката Нашата Петровска и напиша - „Семафорите на обиколницата повторно поставени. Растеретувањето на сообраќајот - ветено, реализирано. По втор пат“.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани