ЧКЕМБАРИТЕ ПОРАЧАА „БИТОЛА САКА ПОИНАКУ“!

Октомври 10, 2017

Чкембарите на вечерашниот ракометен натпревар во спортската сала „Младост“ во Битола преку голем транспарент почараа дека „Битола сака поинаку“, јави спортм.мк Натпреварот се игра меѓу Пелистер и Ракометната федерација на Македонија, а салата е полна до последно место.

 

Преку ова се порача уште еднаш дека битолчани го сакаат спортот и дека сакаат тој  во иднина да се развива понаку и со забрзано темпо. Спортот во Битола во изминатите години се соочи со големи проблеми, од инфраструктурни до финансиски и време е да се преземат мерки кои на Битола ќе и и го вратат епитетот спортски град. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани