Измени на режим на сообраќај на улици во Битола поради изградба на Топловодот

Декември 05, 2023

Заради изведување на градежни работи на изградба на топловодот, ве известуваме дека почнувајќи од утре, 6 декември 2023 година, товарните возила кои сообраќаат по улица Македонски гемиџии (поранешна Железничка) ќе бидат пренасочени од кружниот тек на Дулие кон улица Индустриска, информираат од ДОЕЛ на АД ЕСМ, Топловод Битола

 
Од четврток, 7 декември 2023 година, затворен за сообраќај и за патнички возила ќе биде делот од улица Македонски гемиџии (поранешна Железничка) од крстосницата на мостот со улица 16-та до крстосницата со улица Ѓорче Петров (крстосница кај Нојко аларм).
 
Согласно издаденото одобрение, времениот режим на сообраќај ќе биде на сила до завршување на градежните работи на топловодот во овој дел од Битола. 
 
Паралелно со изградбата на топловодот на улица Македонски гемиџии (поранешна Железничка), градежни работи се изведуваат на улица Индустриска, улица Студентска и во кругот на поранешната касарна. 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани