Честитка од ЈП „Стрежево“

Декември 09, 2018

Вработените од Јавното претпријатие „Стрежево“ од Битола на своите сограѓани им го честитаат празникот 8 Декември, Денот посветен на Свети Климент Охридски кога се слави делото на овој оригинален писател и просветител, првиот словенски епископ и творец на Охридската книжевна школа.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани