Соопштение од ЈКП „Водовод“

Ноември 23, 2018

 Ве известуваме дека на ден 25.11. 2018 година (недела) од 10-17 часот поради реконструкција на водоводна мрежа, работи на  регионален цевковод,ќе има прекин на водоснабдувањето во селата:  Кравари, Оптичари, Породин,  Егри, Кременица, Гермијан, Лажац, Меџитлија и Жабени („Кромберг и Шуберт“)

 

ЈКП „ВОДОВОД“  БИТОЛА

                                    

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани