На Денот на здравството битолските пензионери со донација во Клиничката болница

Април 08, 2019

По повод 7 април- Денот на здравството, претставници на Здружението на пезнионерите од Битола ја посетија Клиничката болница „Др. Трифун Пановски“ и на Интерното одделение му дадоа донација во постелини.

Како што соопштија од Здружението на пензионери, во разговорот со директорот на Болницата Зоран Лазаров се договориле за понатамошна помош во донации, како и за проширување на сорабтката што ја имаат воспоставено. Здружението на пезнионери од Битола и пред извесно време имаше организирано исто така донација за Битолската болница.

ovaaaaa

56387503 377940076136331 6400940905422913536 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани