Општина Могила ги честита Божиќните празници

Јануари 06, 2020
Божиќ е празникот на љубовта и мирот, денот кога се слави Христовото раѓање. Божиќ е голем празник за семејството, да се обноват старите традиции, а и да се потсетиме на вистинските вредности, да заборавиме на лошото и да научиме да простуваме и го отвориме срцето за другите. Oва се денови за мир во срцето и радост во душата.

Ви посакувам среќни и весели Божиќни празници!

Христос се роди!

Со почит,
Јасмина Гулевска
градоначалник на Општина Могила

 
 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани