2win800x200

Од утре врнежи и ветер

Март 27, 2022

 

Времето денес (27.03.2022 год.):

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. 

Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.
 

Времето утре:

Променливо облачно, попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

 

Во следните денови

ќе преовладува променливо облачно време, утре попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи се очекуваат од четврток до сабота кога ќе дува и засилен до силен ветер од јужен правец.

Минимални температури измерени утрово

-5 Берово, -2 Скопје-Петровец, Битола, -1 Струмица, Маврови Анови, 0 Крива Паланка, Тетово, Претор, Штип, Демир Капија, Гевгелија, 1 Прилеп, Куманово, 2 Скопје-Зајчев Рид, Дојран, 3 Kрушево, 4 Виница.
 
Извор: УХМР
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани