2win800x200

Во Битола денеска измерени 34 степени, од утре промена на времето

Август 18, 2023

18.08.2023 год. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во 0С)

22 Попова Шапка,
27 Крушево,
28 Маврови Анови, Лазарополе,
30 Претор, Берово,
31 Охрид,
32 Прилеп,
33 Крива Паланка,
34 Тетово, Битола,
36 Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, Штип, Виница, Струмица, Кавадарци,
37 Демир Капија, Велес,
38 Гевгелија.
 
Времето утре: Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Од пладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 
 
 Времето во следните денови: Во недела ќе дува умерен до засилен северен ветер, а наместа ќе има услови за слаб дожд. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и многу топло.
 
Извор: УХМР
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани