2win800x200

Сончево со умерена облачност и пад на температурата за неколку степени во следните денови

Октомври 09, 2023

ВРЕМЕТО УТРЕ (10.10.23): Во најголем дел од земјава сончево со умерена облачност. Наместа облачноста повремено ќе се зголемува, а попладне во западните делови и во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

 ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Дневната температура утре ќе опадне за 3 до 6 степени во однос на денешната,  ќе има локално зголемување на облачноста со услови за краткотраен дожд. 
 
FB IMG 1696885917231
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани