Тешка сообраќајка на „Партизанска“ во Битола

Мај 15, 2022
На 14.05.2022 во 13.00 часот на крстосница од ул.„Партизанска“ и ул.„Тодор Скаловски“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел астра“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(57) од Битола и патничко возило „опел антара“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.С.(41) од Кичево. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Х.А.Т.(36), а со телесни повреди  М.С.(50), двете од Кичево, сопатнички во возилото „опел антара“,  констатирани во Клиничка болница Битола. Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа од Полициска станица Битола.
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани