2win800x200

Нов асфалт на улицата "Наум Наумовски Борче"

Октомври 07, 2022

 

Со денешните активности, завршува реализацијата на уште еден проект кој се однесува на подобрување на патната инфраструктура во општина Битола.

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денес изврши увид на работните активности на улицата „Наум Наумовски Борче“, каде во тек беше асфалтирањето на улицата.

Реконструктивните зафати на оваа улица се реализираа во должина од 373 метри.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани