Утре, втор буџетски форум, Општината и граѓаните го креираат буџетот

Ноември 02, 2022

Општина Битола утре ќе го одржи вториот буџетски форму, каде заедно до граѓаните ќе го креира буџетот за следната година, според приоритети. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани