2win800x200

(фото и видео) Вандали уништуваат државен имот во строгиот центар на Битола, станарите бараат надлежните да реагираат

Август 17, 2023

Жителите од комплексот згради Стара Болница револтирано реагираат што објектот каде порано беше сместен колонијал под една од висококатниците, сега е руина. Велат, овој деловен објект кој е во државна сопственост и се наоѓа во строгиот центар на градот, е претворен во руина, а  никој не им застанува на патот на вандалите, па продолжува неговото уништување.

Станарите велат дека во повеќе наврати реагирале до ЈП за стопанисување со станбен и деловен простор да интервенира, затоа што објектот е испустен, но, и околината на зградата во центарот на Битола е во ѓубриште и стакло.

367390091 23932292833035845 6193275221078070778 n.mp4.00 00 14 22.Still001

 

367398250 6887198591304167 5498169731401166745 n.mp4.00 00 11 02.Still001

 

 

 

 

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани