2win800x200

Се асфалтира паркингот кај Спортската сала во Битола

Септември 05, 2023

 

 
Уредувањето на паркинг просторот кај спортската сала „Боро Чурлевски“, влегува во завршна фаза. Денес, започна асфалтирањето на просторот, како дел од проектот кој се реализира на површина од 7632 метри квадратни и вклучува фаза реконструкција на атмосферска канализација, коловоз и електротехника, односно соодветно осветлување на просторот. За реализација на овој проект, локалната самоуправа, од општинскиот буџет инвестира 18.301.800 денари.
 
Во завршна фаза е и уредувањето на Спортската сала „Боро Чурлевски“, која добива нов лик пред почетокот на Лигата на шампионите.
 
FB IMG 1693922310773
 
FB IMG 1693922306771
 
FB IMG 1693922302605
 
FB IMG 1693922284615
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани