2win800x200

Битолчанка во пратка со храна му испратила хероин на затвореник

Октомври 02, 2023

Битолчанка во пратка со храна му испратила хероин на затвореник во КПУ Затвор Битола.

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.С.(42) од Битола и Е.К.(30) од Ресен, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, информира МВР.

- На 11.01.2023 во Казнено-поправната установа Затвор Битола, при претрес на пратка со прехранбени продукти, наменета за второпријавениот, бил пронајден хероин, кој му го испратила првопријавената, соопшти МВР.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани