2win800x200

Голема полициска акција во Битола, се вршат претреси, приведени се повеќе лица, пронајдена е дрога, детали полицијата ќе соопшти утре

Октомври 15, 2023
 
Борбата со недозволената трговија на дрога на Криминалистичката полиција на СВР Битола продолжува.
 
 На повеќе локации во Битола денеска се вршат претреси кај повеќе лицa, пронајдена е  дрога, приведени се повеќе лица.
 
Повеќе детали во текот на  утрешниот ден
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани