2win800x200

Сообраќајот по државните патишта се одвива во зимски услови, Македонија пат апелира за внимателно возење

Јануари 07, 2024

 

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози. Намалена видливост поради магла до 70 м. има во Крушево.

По усеците и клисурите можна е појава на поситни одрони кои редовно се чистат.  

ЈП Македонијапат апелира на внимателно управување со возилата, почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани