2win800x200

Почина Александар Марковски, директор на Дикос ИД, Хигиен сервис

Март 24, 2024
Ненадејно почина Алексaндар Марковски-Оса, директор на ДИКОС ИД, ХИГИЕН сервис Битола и поранешен директор на ИЗ Жабени.
 
Ротари клуб Битола Широк Сокак објави дека „ненадејно престана да чука срцето на нашиот ценет колега и поранешен претседател на клубот Алексндар Марковски-Оса.
Александар беше исклучително почитуван и посветен ротаријанец, хуманист, голем другар и пожртвуван татко и сопруг.
Ќе ни недостигаат неговите искрени коментари и отворени дискусии, познавањето на ротаријанството и неговото големо срце спремно секогаш да помогне на секој од нас.
Почивај во мир, царство небесно колега“.  
Телото на прерано починатиот наш колега Александар Марковски ќе биде изложено во капелата на црквата Св. Недела
утре, (понеделник), 25.03.2024 година од 11-13 часот, а погребот ќе биде во 13 часот.
 
 
 
 
Обајвено од А.Б 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани