2win800x200

Од денес - „Партизанска“ затворена од кафе барот „Триангл“ до ресторанот „Ловец“

Април 01, 2024
фото А. Блажевска фото А. Блажевска

Улицата „Партизанска“ во Битола, затворена за сообраќај во еден дел. Како што информираа од Топлификација, согласно градежната дозвола и сообраќајните решенија, следната делница на која ќе се работи е од кај кафе барот „Триангл“ до ресторанот „Ловец“.

 

А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани