2win800x200

Ученици од ОУ„Гоце Делчев“ Битола во паркот кај Сатот се опуштаат со јога

Април 09, 2024

Ученици од ОУ „Гоце Делчев“ во градскиот парк кај Саат Кулата со јога се опуштаат од часовите поминати во училишните клупи.

-Јогините наши, продолжуваат во духот на чување на менталното здравје.

Најмалите активни на часот во рамките на слободни активности вежбаат јога во придружба на јога тренер Александра Адамовска Митковска, стои во објавта од училштето. 
 434976275 367404429617710 4464027077903384211 n

 434964045 367404656284354 6202078065356929435 n

434996820 367401292951357 503259774945008707 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани