Webp.net gifmaker

Полицијата и УЈП вечерва во акција низ битолските локали

Ноември 18, 2017

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални.

Се претресуваат ресторани, кафулиња, барови за нелегално точење на алкохол на малолетници, непочитување на законот за пушење, неиздавање на фискални сметки и други недозволени активност, објави неофицијално Тера телевизија

Засега нема  информации колку локали се предмет на полициска проверка.

Пред  една недела, ваква акција МВР спроведе во главниот град, при што беа ставени пломби на вратите на 13 скопски локали.

извор Tera.mk

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани