Webp.net gifmaker

Земјотрес утрово ги разбуди битолчани

Ноември 01, 2019

Утрово во 6.25 часот во Битола е почувствуван земјотрес, чиј епицентар се наоѓа во Албанија, 13 километри јужно од  Корча со интензитет од 4,8 степени според Европската макросеизмичка скала. Земјотресот особено  се почувствува на повисоките катови од колективните згради.

А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани