2win800x200

Битолските социјалдемократи за три дена поделија над 300 хуманитарни пакети

Април 17, 2020

Во Општина Битола во изминативе три  дена се поделени над 300 хуманитарни пакети преку ОО СДСМ.

Во акцијата учествуваа голем дел од членовите, раководството на општинската организација, градоначалничката Наташа Петровска, советници и кандидатите за пратеници.

-Голема благодарност до сите наши членови, симпатизери и граѓани кои несебично донираа и овозможија оваа акција да се реализира во овој обем. На овој начин уште еднаш ги докажавме и покажавме бескрајната солидарност и емпатија кои се главни карактеристики на СДСМ, велат битолските социјалдемократи.

1љ

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани