2win800x200

Гулевска-Засадуваме 1000 багремови садници во атарот на селото Беранци, донирани од РЕК Битола

Април 18, 2020

Градоначалничката на Општина Могила, Јасмина Гулевска  со активисти од општината претпразнично за започнаа акцијата за засадување на 1000 багремови садници  за атарот на селото Беранци се до патот за манастирот "Свети Јован Крстител". Садниците ги донираше РЕК Битола .
-Во текот на вчерашниот ден заедно со помал дел од месното население во селото имавме ЕКО акција.
Благодарност до РЕК Битола за донираните 1000 садници за ова село. Некои сечат бесправно, ние пошумуваме. Има разлика, вели градоначалничката на Општина Могила Јасмина Гулевска.

цаца

јаса 2

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани