Webp.net gifmaker

Вработените во „Пазари“ им делеа маски на пазарџиите во двата зелени пазари

Јуни 05, 2020

 

Вработените во ЈП „Пазари“ денеска  делеа бесплатни маски на граѓаните и тезгаџиите на двата пазари во Битола. Раководството на ЈП „Пазари“ апелира до граѓаните и корисниците на тезги максимално да ги почитуваат и да се придржуваат до препораките на Министерството за здравство за намалување на ризикот од појава на инфекција од коронавирусот.

мас 7

мас 5

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани