Webp.net gifmaker

Расте бројот на битолчани во изолација и самоизолација заради контакти со позитивни на КОВИД-19

Јуни 23, 2020

 

Од ден на ден расте бројот на битолчани кои се во изолација и самоизолација поврзани со КОВИД-19. Според денешните податоци од СВР-Битола дадени за Апла.мк од вчера има нови 13 лица во изолација или вкупно во моментов се 60 лица со решенија за изолација. Додека пак, бројката на лица со самоизолација е 90. Од нив 5 се нови  од вчерашниот ден. Во последните три дена во Битола секој ден се регистрираат  по двајца нови заболени  од КОВИД-19. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани