Webp.net gifmaker

Заврши реконструкцијата на управната зграда на „Пазари“

Јуни 26, 2020

 

ЈП Пазари ја заврши реконструкцијата на управната зграда. 

-Вкупната инвестиција е околу 2.000.000 денари а истите се сопствени средства на претпријатието. Пазари добива нова енергетско ефикасна фасада, помалку трошоци за греење и ладење и поубаво место за целата околина, вели директорот Владе Атанасовски.

105685971 1219290515088597 3056170410885976092 n

73205266 1219290595088589 6876360220485637993 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани