Webp.net gifmaker

Битола тројца новозаболени, активни случаи 16

Јуни 28, 2020

Во Битола денес се евидентирани уште тројца ново заболени лица со коронавирус, а двајца оздравени. Вкупната бројка на болни од почетокот на заразата е 49, од кои двајца починати, а во моментов има 16 активни случаи. 

Во Ресен денес пет ново заболени, а двајца оздравени. Вкупната бројка е 98, од кои дури 92 активни случаи. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани