Webp.net gifmaker

Невреме со град во Потпелистерието

Јуни 28, 2020

Силно невреме проследено со град,  ветар и грмежи, го зафати Потпелистерието.

Наши читатели јавуваат дека големо невреме имало и во Нижеполе кое траело половина час, а било проследено со дожд, а потоа и со град.

Во исто време дожд со грмежи имаше и во Битола
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани