Нов асфалт на патот Српци-Беранци во должина од два километри

Јуни 30, 2020

 

Во тек е поставување на асфалт на патниот правец  Српци - Беранци во должина од два километри, информира Општина Могила.

-Продолжуваме со исто темпо! Градиме за подобро утре за сите, вели градоначалничката Јасмина Гулевска.

106342350 2849005965356499 8582350473858673624 n

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани