Webp.net gifmaker

Асфалт за стопанскиот двор на ЈКП „Водовод“, се подобруваат условите за работа

Август 19, 2020

 

Заврши асфалтирањето и уредувањето на стопанскиот двор на ЈКП „Водовод“ Битола,со што се подобруваат условите за работа,  а воедно течат подготовките на инфраструктурата за новата управна зграда која ова јавно претпријатие планира да ја гради на оваа локација. 

-Еден проект на ЈКП "Водовод" се затвора. Реконструкција и разубавување на стопанскиот двор, кој сега има модерен лик и подобрени услови за работа на вработените, велат од ЈКП "Водовод" .

118295413 781915765913452 2527815248223980731 o

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани