Webp.net gifmaker

Утре невреме, од среда повторно сончево и топло

Август 24, 2020

Времето утре: ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град, најавуваат од УХМР

Во Битола температурата ќе се движи од 18 до 31 степен

 Од среда повторно ќе преовладува сончево и топло време со повремена умерена облачност и со пораст на температурата.

FB IMG 1598295446014

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани