Webp.net gifmaker

Еден новозаболен и тројца оздравени од КОВИД-19 денес во Битола

Август 25, 2020

Во последните 24 часа се направени 1768 тестирања, а регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19 во:

 
- Скопје 38
- Куманово 23
- Дебар 1
- Штип 3
- Прилеп 15
- Тетово 8
- Струга 2
- Велес 5
- Битола 1
- Охрид 1
- Кавадарци 1
- Гостивар 12
- Струмица 1
- Пробиштип 3
- Пехчево 2
- Берово 3
- Виница 1
- Делчево 3
- Свети Николе 3
- Неготино 1
 
Починати се 5 лица, една пациентка од Крива Паланка (69г), двајца од Гостивар (77г и 63г), еден пациент од Неготино (69г) и еден од Скопје (70г). Сите се починати во болнички услови. 
 
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 60 оздравени пациенти од:
- Скопје 19
- Дебар 1
- Битола 3
- Кавадарци 11
- Гостивар 22
- Демир Хисар 1
- Кичево 2
- Неготино-1
 
Досега во земјата се направени вкупно 140.093 тестирања на ковид-19. Нема тестирања во рамките на скринингот. 
 
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 13799, бројката на оздравени пациенти е 10210, на починати е 573, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3016.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани