Средовечни сопружници од Битола добиле ќотек на улица

Ноември 05, 2020

 

На 04.11.2020 во СВР Битола, Д.Ш.(61) од Битола  пријавил дека во центарот на градот тој и неговата сопруга биле физички нападнати од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани