Webp.net gifmaker

Воз нема, а семафорите светат црвено на новата пруга за Грција

Ноември 18, 2020

Возот за Грција никако да свирне, ама затоа пак семафорите светат црвено на премините на новата пруга која води од Битола до Кременица. Црвеното светло ги збуни денеска минувачите на премин кај селото Кравари кои на кратко се порадуваа дека тргнал возот за Грција, па почекаа на преминот да помине возот . Ама освен звучната и светлосна железничка сигнализација воз не видоа. 

 126055233 288815272441116 7118261918269061849 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани