1350 граѓани се вакцинирале во Битола со „АстраЗенека“

Април 21, 2021

За три недели се вакцинирале 1350 битолчани со вакцината „АстраЗенека“ на вакциналниот пункт во школската амбуланта на училиштето „Даме Груев“ во Битола.

„Има останати вакцини 350. Распределени се по 150 термини на ден. Има термини уште за денес и утре, ама во зависност од колку ќе потрошиме вакцини, преку „Мој термин“ пуштаат нови термини“, рече за Апла.мк  директорката на Здравствен дом, Весна Спиркоска.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани