Webp.net gifmaker

Во напуштени дворни места во Боиште одгледувале 120 стебла марихуана

Мај 11, 2021
Фото фејсбук Фото фејсбук

На 10.05.2021 од страна на Полициски службеници од Полициска станица Демир Хисар во село Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и рунинирани куќи, откриле 120 стебла од марихуана. Увид извршен по овластвање на Јавен обвинител од Битола, при што стеблата и околни предмети се подигнати за понатамошно вештачење. Се работи на расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани