Webp.net gifmaker

Секое населено место во Општина Новаци добива патна инфраструктура кон земјоделските површини

Јуни 07, 2021

 

Во тек е тампонирање на полските патишта во општина Новаци, информираат од општината.
Од таму велат дека завршени  сеактивностите во 6 населени места , а работите се изведуваат согласно Програмата за полски патишта за 2021 година.
Секое населено место ќе добие квалитетна и пристапна патна инфраструктура кон земјоделските површини, велат од Општина Новаци.
Можно е да е слика од надвор и дрво
 
Можно е да е слика од надвор
 
Можно е да е слика од road
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани