Webp.net gifmaker

Гошаревски-во понеделник ќе биде објавен јавен повик за пријавување на штети

Јуни 11, 2021

 

Веднаш по големото невреме кое го зафати Преспанскиот регион, градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски излезе на увид во село Царев Двор.
-Уште во понеделник ќе биде објавен јавен повик за пријавување на штети, а во најкус можен рок ќе се формира општинска комисија која ќе направи проценка на шетите. Сите алатки кои се во наши раце ќе бидат употребени во заштита на трудот на преспанскиот земјоделец- истакна градоначалникот Гошаревски.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани