Викенд со дожд и нестабилно време

Јуни 12, 2021

 

Времето во следните денови: И во недела ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Во понеделник ќе дува засилен северен ветер, а од вторник ќе има пораст на дневната температура.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH HeAeлa (13.06) noHeAeлHиK (14.06) Bpeme BTopHиK (15.06) cpeAa (16.06) Bemep 4eTBpToK (17.06) 8 Ao 15 mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) yB 6 Ao 16 22 Ao 31 5 Ao 14 20 Ao 28 6 Ao 14 7 22 Ao 30 8 Ao 16 8 24 Ao 32 8 25 Ao 33 8 8“

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани