Webp.net gifmaker

Од среда ќе се укине полицискиот час, предлага Комисијата за заразни болести

Јуни 14, 2021

Утрово на Комисијата за заразни болести се донесоа следните одлуки кои ќе бидат предложени до Кризниот штаб. Од среда, 16 јуни

 ➡️ Да се укине целосно полициски час. Епидемиолошката состојба е стабилна и го дозоволува ова.

➡️ Да се укине ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави.

➡️ Да се дозволи организација на настани, концерти и забави во клубовите и локалите само на отворено, со капацитет до максимум 50% од објектот и не повеќе од 1000 лица.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани