Webp.net gifmaker

Дефект на главната водоводна мрежа, екипите на Водовод веќе 18 часа се на терен

Јуни 18, 2021

 

Екипите на ЈКП "Водовод" Битола веќе 18 часа работат на изнаоѓање на дефектот на главната водоводна мрежа F150, на потегот од кружниот тек на влезот кон градот до детската градинка Пролет.


-Дефектот може лесно да се санира, но тешко е да се пронајде. Ситуацијата е комплексна бидејќи водата која истекува се влева директно во канализационата мрежа.
ЈКП "Водовод" Битола им се извинува на граѓаните поради долгиот прекин во водоснабдувањето, а екипите ќе останат на терен се до изнаоѓањето и санирањето на дефектот, се наведува во известувањето од "Водовод"-Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани