Webp.net gifmaker

Маричиќ во посета на Битола

Јуни 20, 2021

 

Секретарот за меѓународна соработка на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и актуелен министер за правда Бојан Маричиќ денеска беше помеѓу граѓаните на општина Битола.
Посетата ја започна со маалска средба во населба Буковски Ливади каде имаше можност од локалното население да слушне што е реализирано, што бараат и кои се потребите на жителите на оваа населба.
“ Жителите на Буковски Ливади се задоволни од досега реализираното, но секогаш може да се направи нешто повеќе. Затоа и овој пат ќе го понудиме најдоброто. Ќе понудиме концепт кој што води напред, концепт кој што дава резултати. Во многу општини ширум државата забележан е сериозен напредок и развој. Општина Битола е еден од примерите за домаќинско и успешно менаџирање на локалната самоуправа” - напиша на својот фејсбук Бојан Маричиќ.
Можно е да е слика од 5 луѓе, луѓе што стојат и надвор
Можно е да е слика од 3 луѓе, луѓе што стојат и надвор
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани