Webp.net gifmaker

Запалени стрништа предизвикале пожар покрај патот Битола-Ресен

Март 31, 2018

Пожар избувнал вечерва покрај патот Битола - Ресен, во близина на битолското село Ротино, откако во текот на денешниот ден во повеќе наврати жителите потпалувале стрништа. 

 


Фотографиите се споделени на социјалните мрежи, а од Територијалната противпожарна единица во Битола за Апла.мк изјавија дека досега немаат дојава за пожар и нивни екипи не интервенирале во овој дел.
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани