2win800x200

За празникот фатени 17 пијани возачи во Ресенско

Август 03, 2023
фото архива фото архива

На втори и трети август годинава во периодот од 18.00 до 07.00 часот од страна на Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Ресен преземени се засилени мерки во сообраќајот односно спроведена е засилена контрола на возачи кои управуваат со возила под дејство на алкохол. Притоа констатирани се вкупно 17 прекршоци сторени од возачи кои управуваат под дејство на алкохол, а воедно изречени се и 10 мерки по останати прекршоци, соопштија од СВР Битола. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани