2win800x200

Кочан утро во Битола измерени минус 18 степени

Јануари 22, 2024
22.01.2024г. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-19 Берово, -18 Битола, -13 Тетово, -12 Прилеп, Демир Капија, Дебар, -11 Скопје-Петровец, Маврови Анови, -9 Крива Паланка, Штип, Кавадарци, -8 Скопје-Зајчев Рид, Струмица, Велес, Крушево, Претор, Виница, Попова Шапка, -7 Охрид, Куманово, -4 Гевгелија, -2 Дојран.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm)
22 Маврови Анови, 18 Битола, Попова Шапка, 16 Дебар, 15 Тетово, 14 Ѓуриште, 13 Берово, 12 Крушево, 11 Лазарополе, 9 Претор, 8 Охрид, 7 Демир Капија, 3 Струмица, Прилеп, 2 Штип, 1 Крива Паланка.
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До средината на неделата времето ќе биде стабилно со услови за појава на магла по котлините и со ниски утрински температури кои насекаде ќе бидат негативни и наместа ќе се спуштаат и под -15 степени. Најстудено ќе биде утре и вторник. Од четврток ќе дува засилен северен ветер, а температурите ќе бидат во пораст.
Можно е да е слика од нацрт и текст
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани