2win800x200

Од цела држава пак во Битола најстудено утро од минус 6 степени

Јануари 26, 2024
26.01.2024г. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-6 Битола, -4 Прилеп, Попова Шапка, -3 Охрид, Маврови Анови, -2 Тетово, Демир Капија, Крушево, Претор, -1 Велес, 0 Скопје-Петровец, 1 Берово, Струмица, Кавадарци, 3 Крива Паланка, 4 Штип, Виница, Куманово, 5 Скопје-Зајчев Рид, 8 Гевгелија.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm)
13 Маврови Анови, 10 Битола, 9 Берово, 7 Крушево, 6 Попова Шапка, 3 Тетово, Охрид.
ВРЕМЕТО УТРЕ: Во западните делови претежно сончево и тивко. Во источните сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка тетово времето утре 26.01 2024 рад мин. макс. Ckonje 3 10 тетово 4 8 маврово 6 5 охрид 3- 8 битола 6 7 прилеп -5 7 кр.паланка 0 5 CB. николе 0 10 штип 2 11 берово 4 6 д.капија 2 12 струмица 12 евгелија 13 Ckonje св.николе св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп 0 4 струмица битола гевгелија“
Можно е да е слика од нацрт и текст
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани